Ile razy przyjeżdża do Krynicy, zawsze zachwyca. A w 55-letniej historii festiwalu bywał tu wielokrotnie! Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, nasze dobro eksportowe i tym razem został przyjęty przez publiczność entuzjastycznie.
„Kiepura i przyszłość” tak został zatytułowany wczorajszy popołudniowy koncert w Starym Domu Zdrojowym, w ramach którego wystąpili studenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Młodzi artyści przedstawili dwuaktową operę komiczną „Il matrimonio segreto” (Sekretne małżeństwo), której autorem jest żyjący w XVIII wieku Domenico Cimarosa. Prosty pomysł inscenizacyjny (reżyseria - Marcin Misiura) i dobra muzyka włoskiego kompozytora (fortepian – Michalina Kociołek, kierownictwo muzyczne – Tadeusz Zathey, który także dyrygował całością) sprawiły, że ta opowieść wciągnęła widzów. Do tego piękne młode głosy: Klaudia Woźniak – sopran, Sylwia Kapela – sopran, Paula Stępień – mezzosopran, Dariusz Kudełko – tenor, Michał Stypułkowski – bas-baryton, Michał Zborowski – bas. Bardzo interesująca opera, dobre wykonanie, w którym było wiele młodości, świeżości i pasji. Brawo młodzi artyści!
Zespół Artrio w składzie: Beata Solnicka (skrzypce), Ewa Dymek-Kuś (wiolonczela), Magdalena Just (harfa). Na ten poranek czekało wielu miłośników X muzy. Bo też program wypełniła muzyka filmowa pochodząca z wielu obrazów polskich i zagranicznych.
Ile razy przyjeżdża do Krynicy, zawsze zachwyca. A w 55-letniej historii festiwalu bywał tu wielokrotnie! Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, nasze dobro eksportowe i tym razem został przyjęty przez publiczność entuzjastycznie. Wczoraj, 10 sierpnia, w piątym dniu 55. Festiwalu im. Jana Kiepury, w Pijalni Głównej, zespół zabrał widzów w podróż po Europie. Na scenie wystąpiło około 120 osób: orkiestra, chór i balet. Artystów poprowadził Zygmunt Magiera.
Zespół „Śląsk” to instytucja, wielka, z tradycjami sięgającymi roku 1953. I o tym właśnie rozmawiał w południe Jerzy Snakowski w ramach cyklu „Spotkanie z gwiazdą”. Jego gośćmi byli artyści: Tomasz Lis – tancerz i Kinga Roch – chórzystka, rozmowie towarzyszyła muzyka. Tym razem w wykonaniu Pauliny Rogóż-Migacz, młodej sopranistki, która zaprezentowała m.in.: „Arię ze śmiechem” z operetki „Perichola" Offenbacha, czy Adeli z „Zemsty nietoperza” Straussa oraz „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady” Fredericka Loewe. Artystce towarzyszyła na fortepianie Katarzyna Rzeszutek.
Warsztaty mistrzowskie